Pomysł na wyjątkowy prezent DIY

Wielkimi krokami zbliżają się sześćdziesiąte urodziny Teścia. Jako, że okazja wyjątkowa, to i prezent taki powinien być. Po wielu dniach przeszukiwania internetu i stron poświęconym wyjątkowym upominkom, zdecydowaliśmy z M., że w tym roku prezent wykonamy samodzielnie i podarujemy ramki ze zdjęciami z przesłaniem „było, jest i będzie”. Sposób wykonania oraz efekt końcowy możecie zobaczyć poniżej.

KROK 1: RAMKI

Ramki zamówiliśmy na Allegro. Kupiliśmy 3 białe ramki o wymiarach 40 x 40 cm każda. Rozważaliśmy też opcję wykonania ich samodzielnie, ale zależało nam na czasie i ostatecznie padło na zakup gotowych. Post z instrukcją przygotowania samodzielnie ramek na zdjęcia już niedługo na blogu. 🙂

Niezbędne elementy do przygotowania: ramka, zdjęcia, literki

KROK 2: TŁO

Zależało nam, aby w ramkach „było” i „jest” umieścić 9 zdjęć o wymiarach 10 x 10 cm. Jako, że kupiliśmy ramkę przeznaczoną do jednego zdjęcia o większych wymiarach,  potrzebowaliśmy nowego tła, przystosowanego na 9 zdjęć. Dokupiliśmy 3 grubsze papiery (wybraliśmy papier tekturowy w kolorze zbliżonym do tapety, która jest na ścianie, gdzie mają zawisnąć ramki), wymierzyliśmy odległości pomiędzy zdjęciami, kupiliśmy kropki klejowe i mogliśmy przystąpić do etapu przyklejania zdjęć.

Zdjęcia przygotowane do umieszczenia na tle oraz wymierzanie odległości między zdjęciami

KROK 3: ZDJĘCIA

Ramki i tło gotowe. Czas na przedostatni etap, czyli zdjęcia. Trzymając się koncepcji „było, jest i będzie” szukaliśmy zdjęć nawiązujących do dzieciństwa, młodości, dorosłości (ramka „było”), no i oczywiście teraźniejszości – czas, od kiedy pojawiłam się w rodzinie M. (ramka „jest”). „Będzie” to tylko jedno zdjęcie, zwiastujące wszystko to co nastąpi, czyli zdjęcie USG przyszłego wnuka, a pozostałe 8 miejsc do uzupełniania na bieżąco, już po urodzinach.

Zdjęcie na tle gotowe do umieszczenia w ramce oraz zdjęcie do ramki „będzie”

KROK 4: NAPISY NA RAMKI

Ostatnim, czyli czwartym etapem było stworzenie napisów na ramki. W głowach mieliśmy kilka pomysłów, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na napisy ze sklejki. Tu niezastąpiony okazał się Ilustratyw, który jak zawsze stanął na wysokości zadania i spełnił w 100% nasze oczekiwania. Napisy przykleiliśmy do ramek i tym o to sposobem prezent mamy gotowy! 🙂

Efekt końcowy

Myślę, że takie prezenty od serca są dużo piękniejsze niż prezenty za wszelkie pieniądze świata. Ramki ze zdjęciami będą pamiątką na długie lata, a przy okazji ozdobią wnętrze. 🙂 Jak zawisną na ścianie, pokażę jak prezentuje się w całości prezent.

Dajcie znać, czy podobają Wam się ramki i czy lubicie takie personalizowane prezenty?

Pozdrawiam,
A

Dodaj komentarz